Atmosferinis variklis yra vidaus degimo variklis, kuris oro įsiurbimui naudoja natūralų atmosferos slėgį, be papildomų priverstinio oro įpurškimo sistemų, tokių kaip turbokompresoriai ar mechaniniai kompresoriai. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra atmosferinis variklis, jo veikimo principus, privalumus ir trūkumus, bei pateiksime keletą pavyzdžių automobilių, turinčių atmosferinius variklius, kartu su jų charakteristikomis.
Veikimo Principas
Atmosferinis variklis veikia pagal keturių taktų ciklą: įsiurbimo, suspaudimo, degimo (darbo eiga) ir išmetimo. Štai kaip šis ciklas veikia:
- Įsiurbimas: Kai stūmoklis juda žemyn, įsiurbimo vožtuvas atsidaro ir į cilindrą patenka oro ir kuro mišinys dėl atmosferos slėgio.
- Suspaudimas: Įsiurbimo vožtuvas užsidaro, ir stūmoklis juda aukštyn, suspaudžiant oro ir kuro mišinį.
- Degimas (darbo eiga): Suspaustas mišinys uždegamas degimo žvakėmis (benzininiai varikliai) arba suspaudimu (dyzeliniai varikliai), sukeliant sprogimą, kuris stumia stūmoklį žemyn ir generuoja galią.
- Išmetimas: Išmetimo vožtuvas atsidaro, ir stūmoklis juda aukštyn, išstumdamas degimo produktus (išmetamąsias dujas) iš cilindro.
Privalumai
- Paprastesnė konstrukcija: Atmosferiniai varikliai yra paprastesnės konstrukcijos nei priverstinio įpurškimo varikliai, nes jie neturi papildomų komponentų, tokių kaip turbokompresoriai ar kompresoriai. Tai sumažina galimų gedimų ir remonto išlaidas.
- Aukštesnis patikimumas: Dėl mažesnio judančių dalių skaičiaus atmosferiniai varikliai yra laikomi patikimesniais ir ilgaamžiškesniais.
- Mažesnės pradinės sąnaudos: Atmosferiniai varikliai dažnai yra pigesni gaminti ir įsigyti, todėl jie yra populiaresni tarp ekonomiškų automobilių.
- Lengvesnė techninė priežiūra: Dėl paprastesnės konstrukcijos ir mažesnio sudėtingumo atmosferinių variklių priežiūra yra lengvesnė ir pigesnė.
Trūkumai
- Mažesnė specifinė galia: Atmosferiniai varikliai paprastai turi mažesnę galią ir sukimo momentą nei priverstinio įpurškimo varikliai, ypač mažesnėse apsukose.
- Mažesnis kuro efektyvumas: Atmosferiniai varikliai dažnai turi mažesnį kuro efektyvumą, ypač aukštose apsukose, nes jie negali išnaudoti papildomo oro srauto, kurį suteikia priverstinio įpurškimo sistemos.
- Ribotos modifikavimo galimybės: Atmosferinių variklių galios didinimo galimybės yra ribotos be priverstinio įpurškimo sistemų montavimo.
Pavyzdžiai Automobilių su Atmosferiniais Varikliais
1. Mazda MX-5 Miata
Variklis: 2.0L Inline-4
Galia: 181 AG
Sukimo momentas: 205 Nm
Automobilis: Mazda MX-5 Miata
Mazda MX-5 Miata yra populiarus sportinis automobilis, žinomas dėl savo puikaus valdymo ir vairavimo malonumo. Atmosferinis variklis suteikia sklandų galios tiekimą ir lengvą variklio priežiūrą.
2. Honda Civic Type R (ankstesni modeliai)
Variklis: 2.0L Inline-4
Galia: 197 AG
Sukimo momentas: 193 Nm
Automobilis: Honda Civic Type R (2007-2015)
Ankstesni Honda Civic Type R modeliai naudojo atmosferinius variklius, kurie buvo žinomi dėl savo aukštų apsukų ir dinamiško veikimo. Šie varikliai buvo labai populiarūs tarp automobilių entuziastų.
3. Toyota GT86 / Subaru BRZ
Variklis: 2.0L Boxer-4
Galia: 200 AG
Sukimo momentas: 205 Nm
Automobiliai: Toyota GT86, Subaru BRZ
Toyota GT86 ir Subaru BRZ yra bendros gamybos sportiniai automobiliai, turintys atmosferinį boxer tipo variklį. Šie automobiliai yra žinomi dėl savo puikaus valdymo ir vairavimo malonumo.
4. Ford Mustang GT (ankstesni modeliai)
Variklis: 4.6L V8
Galia: 300 AG
Sukimo momentas: 434 Nm
Automobilis: Ford Mustang GT (2005-2010)
Ankstesni Ford Mustang GT modeliai naudojo atmosferinius V8 variklius, kurie suteikė galingą ir išskirtinį vairavimo potyrį. Šie varikliai buvo žinomi dėl savo patikimumo ir lengvumo modifikuoti.
5. Toyota Corolla (ankstesni modeliai)
Variklis: 1.8L Inline-4
Galia: 132 AG
Sukimo momentas: 174 Nm
Automobilis: Toyota Corolla
Toyota Corolla yra vienas iš populiariausių automobilių pasaulyje, žinomas dėl savo patikimumo ir ekonomiškumo. Atmosferinis variklis užtikrina paprastą priežiūrą ir ilgaamžiškumą.
Išvada
Atmosferiniai varikliai yra paprastesni, patikimesni ir pigesni, tačiau jie dažnai turi mažesnę galią ir kuro efektyvumą, palyginti su priverstinio įpurškimo varikliais. Renkantis automobilį su atmosferiniu varikliu, svarbu atsižvelgti į savo poreikius ir prioritetus: jei jums svarbu patikimumas, lengva priežiūra ir mažos eksploatacijos išlaidos, atmosferinis variklis gali būti geras pasirinkimas. Automobiliai, tokie kaip Mazda MX-5 Miata, Honda Civic Type R, Toyota GT86, Ford Mustang GT ir Toyota Corolla, yra puikūs pavyzdžiai, kaip atmosferiniai varikliai gali suteikti puikų vairavimo potyrį ir patikimumą.
Nuolaida carVertical! |
---|
Pirkdami naudotą automobilį – būtinai patikrinkit jo istoriją! Jeigu reikalinga išsami carVertical ataskaita naudokite nuolaidos kodą: AUTOZINIOS Gausite 20% nuolaidą pirkdami ataskaitą, arba spauskite šią nuorodą, kodas bus pridėtas automatiškai. |