Toyota Highlander (XU50), gamintas nuo 2014 iki 2019 metų, yra vidutinio dydžio visureigis, skirtas patogumui ir funkcionalumui. Šis modelis siūlo dar erdvesnį interjerą ir patikimumą, būdingą Toyota markei, o jo pažangios saugumo funkcijos ir ekonomiški varikliai pritaikyti šeimos poreikiams. Toyota Highlander XU50 yra skirtas tiems, kurie ieško praktiško ir patikimo šeimos automobilio su galimybe talpinti iki aštuonių keleivių.
Privalumai ir trūkumai: Toyota Highlander
Privalumai:
- Erdvus interjeras: Highlander XU50 turi tris sėdynių eilutes, leidžiančias patogiai talpinti iki aštuonių keleivių, o trečioji eilė labiau pritaikyta vaikams.
- Patikimumas: Toyota Highlander yra žinomas dėl savo patikimumo ir ilgaamžiškumo, o šio modelio priežiūra ir eksploatacijos sąnaudos yra žemos.
- Saugumo funkcijos: 2017 m. modeliuose įdiegta „Toyota Safety Sense“ saugumo sistema, apimanti adaptyvią kruizo kontrolę, eismo juostos palaikymą ir avarinio stabdymo funkcijas.
- Hibridinis variantas: Hibridinė versija suteikia galimybę taupyti degalus ir mažinti emisiją, todėl yra patraukli ilgų kelionių mėgėjams.
- Sklandus važiavimas: Dėl patogios pakabos Highlander užtikrina sklandų ir malonų važiavimą tiek miesto, tiek užmiesčio sąlygomis.
Trūkumai:
- Vidutinės kuro sąnaudos: Nors hibridinė versija yra ekonomiška, V6 modeliai sunaudoja daugiau degalų, ypač mieste.
- Trečios eilės vietos suaugusiems: Trečioji eilė labiau tinka vaikams ar trumpoms kelionėms dėl mažesnės vietos kojoms.
- Ribota bagažinė su trečia eile: Naudojant trečią eilę, bagažinės talpa tampa gana ribota, kas gali būti nepatogu ilgesnėms kelionėms su visa šeima.
- Prastesnė dinamiškumo charakteristika: Nors 3.5 l V6 variklis užtikrina gerą galią, Highlander labiau orientuotas į komfortą nei į sportiškumą.
Dažniausios Toyota Highlander problemos
Toyota Highlander (XU50) yra laikomas patikimu modeliu, tačiau kai kuriose situacijose pasitaiko tam tikros problemos:
- Stabdžių nusidėvėjimas: Intensyviai naudojant mieste, kai kuriais atvejais pasitaiko greitesnis stabdžių kaladėlių ir diskų nusidėvėjimas.
- Transmisijos problemos: Kai kuriuose modeliuose pranešama apie CVT transmisijos sutrikimus, ypač esant didelei rida.
- Elektronikos sutrikimai: Kartais pasitaiko problemų su multimedijos sistema ar klimato kontrolės prietaisais.
- Pakabos komponentų nusidėvėjimas: Intensyviai naudojant prastesnės kokybės keliuose, kai kuriuose modeliuose pastebimas greitesnis pakabos komponentų susidėvėjimas.
- Alyvos sunaudojimas: Kai kuriuose V6 varikliuose pastebėtas padidėjęs alyvos sunaudojimas, ypač su didesne rida.
Techniniai duomenys ir specifikacijos: Toyota Highlander
Toyota Highlander (XU50) siūlė kelis variklius, atitinkančius įvairius šeimos poreikius ir vairavimo stilius.
- Varikliai:
- 2.7 l keturių cilindrų benzininis (185 AG) – ekonomiškas pasirinkimas, skirtas kasdieniam naudojimui.
- 3.5 l V6 benzininis (295 AG, po 2017 m. atnaujinimo) – užtikrina daugiau galios, tinkamas ilgesnėms kelionėms ir pilnai pakrautam automobiliui.
- Hibridinis 3.5 l V6 (306 AG) – galingas ir ekonomiškesnis pasirinkimas, puikiai tinkantis taupiems vairuotojams.
- Transmisija: 6 pavarų automatinė (iki 2017 m.) ir 8 pavarų automatinė (po 2017 m. atnaujinimo).
- AWD sistema: Kai kuriuose modeliuose siūloma visų varančiųjų ratų sistema, užtikrinanti geresnį sukibimą įvairiomis kelio sąlygomis.
- Sėdimų vietų skaičius: Galima rinktis 7 arba 8 vietų konfigūraciją, priklausomai nuo salono išdėstymo.
Toyota Highlander kuro sąnaudos
Benzininiai varikliai:
- 2.7 l keturių cilindrų: Apie 11,2 l/100 km mieste ir 8,4 l/100 km užmiestyje.
- 3.5 l V6: Apie 12,5 l/100 km mieste ir 9,0 l/100 km užmiestyje.
Hibridinis variklis:
- 3.5 l V6 Hybrid: Apie 8,1 l/100 km mišriu režimu, priklausomai nuo vairavimo sąlygų ir stiliaus.
Toyota Highlander palyginimas su pagrindiniais konkurentais
Toyota Highlander (XU50) konkuruoja su kitais vidutinio dydžio SUV:
- Honda Pilot: Pilot turi daugiau vidaus erdvės trečioje eilėje, tačiau Highlander yra patikimesnis ir siūlo hibridinę versiją.
- Ford Explorer: Explorer siūlo galingesnius variklius ir daugiau krovinių vietos, tačiau Highlander turi pranašumą kuro ekonomijoje ir patikimumo atžvilgiu.
- Mazda CX-9: CX-9 turi sportiškesnį dizainą ir interjerą, tačiau Highlander yra praktiškesnis ir patikimesnis kasdieniam šeimos naudojimui.
Apibendrinimas: ar verta pirkti Toyota Highlander?
Toyota Highlander (2014 – 2019) yra patikimas, erdvus ir praktiškas visureigis, puikiai tinkantis šeimoms, kurios vertina komfortą ir patikimumą. Jo privalumai, kaip aukštas patikimumo lygis, erdvus salonas ir galimybė rinktis hibridinę versiją, daro jį patraukliu pasirinkimu kasdienėms kelionėms. Nors kuro sąnaudos gali būti didesnės su V6 varikliais, Highlander yra geras pasirinkimas dėl savo komforto, saugumo ir praktiškumo.